قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نتایج جلسه شورای عالی بورس چه بود

نتایج جلسه شورای عالی بورس چه بود

نتایج جلسه شورای عالی بورس چه بود

✅ الزام سهامداران عمده به بازارگردانی سهام

✅ لغو ممنوعیت سرمایه گذاری بانک ها در بورس

✅سرمایه گذاری بلند مدت صندوق توسعه ملی در بورس

🔹حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار:

⬅️در جلسه امروز شورای عالی بورس، آیین نامه پیشنهادی حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سهام داران و سرمایه گذاران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

⬅️مواد این آیین نامه بر ضرورت مشارکت سهام داران عمده در معاملات سهام تاکید می کند.  

⬅️ به موجب مفاد این آیین نامه، ضمانت اجرایی و اختیارات لازم به سازمان بورس و اوراق بهادار در جهت الزام سهام داران عمده به انجام عملیات بازارسازی و بازارگردانی تفویض شد. همچنین منع مشارکت بانک ها در رابطه با مفاد ماده ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور،  استثنا شد و بانک ها مجاز به سرمایه گذاری در بازار سرمایه خواهند بود. در عین حال، نقش بانک ها در تاسیس نهادهای مالی در بورس تقویت می شود.

⬅️ با تصویب و ابلاغ این آیین نامه موضوع صیانت از بازار سرمایه طراحی و اجرایی شدن ابزارهایی مانند سهام خزانه و اوراق تبعی یعنی بیمه سهام با سهولت بیشتری صورت می گیرد.

⬅️صندوق توسعه ملی مکلف است یک درصد از منابع سالانه خود را (از سال ۱۳۹۴ به بعد) به ازای هر سال ، نزد بانک عامل در صندوق تثبیت بازار سرمایه به صورت بلندمدت (حداقل ۲۰ ساله) سپرده گذاری کند.

⬅️ مصوبات شورای عالی بورس، یک گام بزرگ در جهت تقویت، توسعه و تعمیق بازار سرمایه، کاهش ریسک ، افزایش نقدشوندگی، اطمینان بخشی و تکمیل ابزارهای  بازارسرمایه  به شمار می رود.

📌جزییات بیشتر از نتایج جلسه شورای عالی بورس از زبان مدیرعامل فرابورس :

🔹امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران در گفت‌وگوی خبری ساعت ۲۱ امشب درباره مصوبات امروز شورای عالی بورس درباره تثبیت شرایط بازار سهام گفت:

⬅️یکی از مصوبات مهم جلسه ، مربوط به الزام حقوقی‌ها به بازارگردانی در بورس و فرابورس است.

⬅️ همچنین در حالی که در سال‌های گذشته بر اساس قانون رفع موانع تولید و مواد ۱۶ و ۱۷ ارتقای نظام بانکی موضوع ورود بانک‌ها به سرمایه‌گذاری در بورس و فرابورس ممنوع شده بود، اما بر اساس مصوبه امروز شورای عالی بورس از روز شنبه هفته آینده بانک‌ها، صندوق‌ها و نهادهای مالی زیرمجموعه بانک‌ها می‌توانند به سرمایه‌گذاری در بازار سهام بپردازند.

⬅️پیش‌بینی می‌کنیم از هفته آینده با توجه به انتشار این اخبار و اجرایی شدن این مصوبات بازار سهام روند متعادل و نقدشونده‌ای را در پیش بگیرد.

⬅️در کنار مصوبات شورای عالی بورس همچنین سهام خزانه و اوراق اختیار فروش تبعی راه افتاده‌اند.

⬅️خرید سهام خزانه از طرف ناشران مختلف سیگنالی به بازار سهام است که به ارزشمندی سهام خود باور دارند.

⬅️شرکت‌هایی که نسبت به این عمل اقدام می‌کنند در واقع به سهامداران خود این اطمینان را می‌دهند که سهام شرکت ارزشمند بوده و در آینده شاهد اتفاقات مثبتی است.

⬅️همچنین حقوقی‌هایی که اقدام به بازارگردانی در بازار سهام می‌کنند بر اساس یک سیاست تشویقی دارای معافیت کارمزدی خواهند بود و ضمانت اجرایی مصوبات امروز شورای عالی بورس هم در قالب دستورالعمل انضباطی اعمال خواهد شد.

⬅️نوسانات فعلی بورس و فراز و فرودهای آن کاملاً طبیعی است و در دوره‌های گذشته نیز شاهد آن بوده‌ایم.

سنا، فرارسانه

نتایج جلسه شورای عالی بورس

مطلب پیشنهادی

احتمال تمدید مهلت پذیره‌نویسی دارا دوم (پالایش)

احتمال تمدید مهلت پذیره‌نویسی دارا دوم (پالایش)

احتمال تمدید مهلت پذیره‌نویسی دارا دوم (پالایش) 🔹 معاون سازمان خصوصی‌سازی از احتمال تمدید مهلت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *