قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

امیدواری به رشد صندوق پالایشی یکم

امیدواری به رشد صندوق پالایشی یکم

امیدواری به رشد صندوق پالایشی یکم

💢 با نزدیک شدن به پایان مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم ، تب و تاب خرید واحدهای این صندوق به اوج خود رسیده است؛ به گونه‌ای که طی روز جاری حدود ۱۳۷ میلیون واحد تقاضا برای این صندوق به ثبت رسید، در حالی که میانگین خرید روزهای گذشته این صندوق حدود ۵۰ میلیون واحد بود.

💢 از سوی دیگر با در نظر گرفتن حجم ثبت شده از سوی سایر درگاه‌های ورودی مانند بانک‌ها و اپلیکیشن‌ ها در کنار حجم ثبت شده بر روی تابلوی معاملاتی این صندوق، حدود ۱ میلیارد واحد تقاضا تا امروز به ثبت رسیده است.

⁉️ اما در روز جاری، برای خرید واحدهای صندوق پالایش یکم اقدام کنیم؟

💢 با اصلاح عمیق شاخص کل در هفته‌های اخیر، موفقیت دولت در فروش واحدهای صندوق پالایشی یکم در هاله‌ای از ابهام فرو رفت؛ اما با ارائه خبر تخفیف خوراک واحدهای پالایشی از سوی دولت، نمادهای این گروه جهت ارائه صورت‌های مالی متوقف شدند تا در نهایت نمادهای پالایشی از گزند اصلاح شدید بازار سرمایه در امان بمانند.

💢 اصلاح نرخ خوراک واحدهای پالایشی موجب شد تا پالایشگاه‌های بورسی یکی پس از دیگری از تعدیل مثبت خود رونمایی کرده و بر ارزندگی سهام خود بیفزایند. در ادامه نیز پالایشگاه ‌‌های نفت تهران و نفت اصفهان نیز خبر از صدور مجوز افزایش سرمایه خود دادند.

💢 از سوی دیگر بسیاری از فعالین بازار سرمایه از بازگشایی نمادهای پالایشی در روزهای بد بازار اظهار نگرانی می‌کردند؛ اما با آرام شدن جو بازار و کاهش فشار عرضه در اکثر نمادهای بازار به نظر می‌رسد فضای مناسبی برای بازگشایی نمادهای این گروه فراهم شده است. به طوری که در بازگشایی دو نماد شراز و شاوان در دو روز گذشته، شاهد اقبال خریداران به این دو نماد بوده‌ایم.

💢 با توجه به اخبار مثبت شرکت‌های پالایشی و بازگشایی موفق دو نماد پالایشی فوق، به نظر می‌رسد در ادامه بازگشایی سایر نمادهای این گروه نیز با اقبال خوبی از سوی خریداران مواجه شوند.

🚨 حال با توجه به تخفیف ۲۰ درصدی قیمت خرید واحدهای این صندوق و انتظار رشد نمادهای پالایشی در میان مدت، می‌توان بازدهی مناسبی را برای خریداران واحدهای صندوق پالایشی یکم در میان مدت متصور بود.

Findow

 

امیدواری به رشد صندوق پالایشی یکم

مطلب پیشنهادی

احتمال تمدید مهلت پذیره‌نویسی دارا دوم (پالایش)

احتمال تمدید مهلت پذیره‌نویسی دارا دوم (پالایش)

احتمال تمدید مهلت پذیره‌نویسی دارا دوم (پالایش) 🔹 معاون سازمان خصوصی‌سازی از احتمال تمدید مهلت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *